Nowości i testy

Dzisiaj dzięki uprzejmości dystrybutora chemii Mr. Hobby firmy M-zone otrzymałem do testów najnowsze farby tej firmy , jak i dedykowany do nich zmywacz i thinner, Oraz szpachlę.
Z info wyczytanych w internecie farby są prawie bezwonne, i faktycznie po powąchaniu maja bardzo miły zapach, w porównaniu do swoich poprzedników. Nie bawem testy , malowania ,zdzierania itp. wyniki będę zamieszczał na bieżąco.

Pierwsze testy za mną. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Farby zachowują się jak klasyczne gunze, czyli bardzo dobrze się rozcieńczają i kładą.
Na teście nałożyłem je na powierzanie pokryta surfacerem 1500 i na goły nie odtłuszczony plastik koloru czarnego.
Na surfacer lepiej się kładą. Po schnięciu w ciepłym 35 min są suche. Klasyczne gunze serii C lub h są suche po kilku min.
Test na taśmę wytrzymały bardzo dobrze, niewielkie oderwanie farby na powierzchni gołego plastiku.
Co do zapachu, po wymieszaniu z thinnerem zapach jest wyczuwalny , ale nie jest to taki smród jak w przypadku serii C i duzo łagodniejszy niż serii H. Porównał bym go moze do izopropylenu,niestety opis na opakowaniach jest tylko w języku japońskim.
Tak więc reasumując farby dla mnie są jak najbardziej ok. Szpachla jest natomiast bardzo leista , dużo rzadsza niż np konkurencyjna Tamiya. Na zdjęciu pokazałem zaraz po nałożeniu , teraz schnie:)


SPRYTNA PLASTELINA 

Dzisiaj kolejny test. Tym razem przedstawiam Wam alternatywę dla  produktu Panzer Putty , a mianowicie Sprytna plastelinę.
Produkt w mojej opinii niczym się nie rożni od swojego wzorca poza kolorem. 
Jest rozciągliwy , łatwy w obrabianiu , leisty , można swobodnie modelować plamy kamuflażu . Nie jest tłusty i duzo łatwiej schodzi z modelu niż klasyczna sucha plastelina czy maskol.

Na zdjęciach przedstawiłem krok po kroku malowanie i maskowanie samolotu z wykorzystaniem w/w  produktu.
Model z uwagi na szybki czas schnięcia był malowany farbami Mr. Hobby .